21 Июнь 2021

Добрива для теплиць: мінеральні, фосфорні та азотні

562 раз

Добрива для теплиць містяться речовини, необхідні культурам. Виділяють основні групи цих добрив – фосфорні, азотні, мінеральні. Простими мінеральними добривами є ті, які містять в своєму складі лише одну речовину. У складних же мінеральних добривах міститься два та більше елементів. Крім того, мінеральні добрива розрізняються за змістом в них речовин. Залежно від цього виділяють групи калійних, фосфорних та азотних добрив.

Азотні добрива

Азотні добрива для теплиць містять один з важливих елементів для нормального розвитку культур – азот. Слід пам'ятати, що надлишок азоту в грунті справляє негативний вплив як на тварин, так і на людей, відбувається забруднення навколишнього середовища. Саме тому необхідно суворо дотримуватися норм використання.

У той же час при нестачі цієї речовини в грунті, культури розвиваються погано, їх листя та стебла набувають жовтуватий відтінок, плодів мало. При надлишку азоту в грунті рослини добре розвивають зелену масу, проте цвітіння та розвиток плодів значно затримуються. Плоди, отримані з таких рослин позбавлені смаку:

1. До основних азотних добрив, яка підкисляє грунт, відноситься аміачна селітра. Це добриво випускається у вигляді гранул або порошку та містить до 35% азоту. Зазвичай селітра вноситься під час весняної обробки грунту. Нерідко її поєднують з калійними солями та суперфосфатом.

2. Добре підкислити грунт можна за допомогою сульфату амонію (містить азот до 21%). Дане добриво бажано вносити восени, оскільки грунт поглинає його легко, а в весняний час воно засвоюється культурами. Забороняється використання суміші з сульфату амонію, золи та гашеного вапна.

3. Карбамід, або сечовина, випускається у вигляді гранул з мелкокристаллического порошку. Добриво містить до 45% азоту та вважається найкращим азотним добривом. Сечовина вноситься навесні під час обробітку грунту.

4. Натрієва селітра являє собою добриво для подщелачування грунту (містить 16% азоту). Селітру вносять під час весняної обробки грунту. Змішувати її з іншими добривами можна лише перед самим внесенням в грунт.

Крім того, існує ще кальцієва селітра, її змішують з жодними добривами. Вона використовується для подщелачування грунту та містить 15,5% азоту.

Фосфорні

У початковий період життя рослин фосфор відіграє одну з важливих ролей у підтримці їхнього росту та розвитку. Цей елемент сприяє кращій засвоюваності культурами інших речовин, а також посиленню цвітіння та плодоношення.

При нестачі в грунті фосфору спостерігається недорозвинення кореневої системи, пагонів та листя культур. Листя набувають тьмяний відтінок, при сильному ж нестачі фосфору вони стають фіолетовими. Надлишковий вміст фосфору в грунті призводить до передчасного старіння рослин.

Рада фахівця:

1. Головним фосфорним добривом є простий суперфосфат. Він випускається у вигляді порошку або гранул. Гранульоване добриво використовувати краще, оскільки воно піддається кращому розсіюванню та швидко засвоюється рослинами. Вносять суперфосфат як восени, так і навесні. Під декоративні та овочеві рослини суперфосфат вноситься при посіві як із закладенням в лунки, так і в складі рідкої підгодівлі.

2. Найкращим способом зберегти гній є наступний: на ділянку, що має щільний грунт, насипається торф шаром, товщина якого дорівнює 30 см. Після цього гній щільно вкладається в штабель. Кожні 20 см гною при цьому прошаровується фосфоритного борошном.

3. Фосфоритне борошно підходить лише для кислого грунту. Його ефективність підвищується при одночасному застосуванні з суперфосфатом та калійним добривом. Забороняється використовувати суміш з фосфоритного борошна та вапна.

У сернокислом калії міститься до 50% калію. Він вважається кращим з безхлорних добривок, що застосовується при основному обробітку грунту в будь-який час. Завдяки сірчанокислому калію значно поліпшується якість плодів. Його змішують з добривами будь-яких рослин.

You have no rights to post comments