Фарбування стелі нерідко обирають як дешевий та привабливий ззовні спосіб декоративної обробки. Пофарбувати можна й своїми силами, а матеріали коштують недорого. Та ситуація повністю міняється, коли стеля у поганому стані. В такому випадку треба не просто її очистити від старого покриття, а й вирівняти. Ця робота уже вимагає спеціальних навичок, і здорожує загальну вартість – без допомоги професіоналів, як правило, не обходиться. Тому все частіше вибір падає на натяжні стелі (Хмельницький), ціна яких хоча й вища, ніж традиційного способу оздоблення, але вона цілком окупається отриманою сукупністю позитивних характеристик.
Якими перевагами відзначаються натяжні стелі порівняно з фарбованими покриттями?
По-перше, це термін експлуатації, що може сягати десяти − п’ятнадцяти років. Щоб бути впевненим у довгому терміні служби, слід замовляти оздоблення стелі у надійних компаній. Вони використовують якісні матеріали та фурнітуру (ПВХ-плівка чи текстиль, профіль, вставка й т.д.), майстри виконують роботу згідно з технологічними нормами. Фарба з часом покривається тріщинами, облущується, й необхідно оновлювати поверхню приблизно кожні два роки, самостійно чи з запрошенням спеціалістів. А це вже додаткові витрати. Якщо власник оселі любить час від часу вносити зміни в стилістику приміщення, можна вибрати текстильне полотно – воно придатне до перефарбовування латексними чи акриловими фарбами. Єдине, на що слід зважати – з текстилю вийде тільки матова стеля.
Другий плюс – швидкість виконання. Не потрібно проводити трудомісткої підготовки чорнової основи – головне, щоб вона була чистою, з неї не осипалися часточки старої фарби. Однорівнева натяжна конструкція з люстрою готова уже за кілька годин, дизайн з кількома ярусами чи складною освітлювальною системою – зазвичай в межах одного-двох днів.
В процесі монтажу не буває багато пилу та бруду. Меблі з кімнати виносяться або зсуваються в центр, щоб вони не заважали доступу до стін, до яких кріпиться профіль. По завершенні справи майстри прибирають залишки полотна, пил, який міг з’явитися при свердлінні. При тинькуванні та фарбуванні ж рідко обходиться без відмивання крапель сумішей зі стін чи підлоги.
І ще одна істотна перевага, яка стосується стель з плівки – захист від затоплень. Фарбована стеля від води неминуче втратить початковий вигляд, а все, що знаходиться у кімнаті, може постраждати у разі сильного заливання. Плівка здатна затримати великі обсяги води, захистивши предмети інтер’єру, цінну техніку. Натяжна стеля при цьому не зіпсується – майстри зіллють воду й заново вставлять плівку в багет.
Що слід знати перед тим, як замовляти встановлення натяжних стель?
Необхідно наперед спланувати декілька моментів:
- Закласти бюджет. У вартість входить не тільки полотно та деталі для нього й ціна монтажу. На неї впливають й особливості приміщення – наявність труб, арок, колон, які треба обійти, плитки у ванній чи на кухні – до неї кріпити профіль складніше.
- Визначитися з дизайном. Це має не тільки естетичне значення. Так, наприклад, дворівнева конструкція відніме більше місця під перекриттям, ніж одноярусна, й за нею потрібно більше догляду.
- Продумати систему освітлення. Пізніше, після кріплення полотна, без зняття останнього внести зміни не вдасться.
Також важливо з’ясувати свої пріоритети. Коли головну роль відіграє краса оздоблення, і потреба в дбайливому догляді не є перешкодою, підійдуть тканинні полотна. Ідеальними практичними властивостями відзначаються плівкові покриття, при цьому вибір тонів та фактур багатший.