09 Ноябрь 2022

Чому дерев’яні будинки потребують реставрації?

175 раз

Дерев’яні будинки вважаються красивими та екологічними. Їх будуть на кілька десятиліть, адже у разі правильного догляду та дотримання стандартів будівництва конструкція зможе зберегти надійність максимально довго. Звісно, під час експлуатації будинку можуть виникати певні проблеми – дерево з часом піддається руйнівним процесам, які псують зовнішній вигляд та функціональні особливості матеріалу.

Втім, більшість проблем можна вирішити, здійснивши реставрацію будинку. На сайті ви можете ознайомитись з основними процесами відновлення житлового приміщення. Давайте детальніше розглянемо, коли саме будинок потребуватиме реставрації та який комплекс заходів для цього здійснюють.

Особливості дерев’яних будинків

Дерево було й залишається одним із найпоширеніших будівельних матеріалів. З його допомогою вдається сконструювати красиві та міцні будинки, деревина не виділяє токсичних речовин та дозволяє втілити в життя будь-які архітектурні задумки.

Звісно, навіть у разі комплексної обробки, дерево може пошкодитись від впливу зовнішніх чинників. Саме тому з часом такі споруди зазнають різних деформацій у стінах, фундаменті, підлозі тощо.

Перш за все на деревину впливає рівень вологості. Окрім того, будинок може дати усадку і пошкодитись внаслідок цього. Не менш серйозним є також вплив ультрафіолету – сонячні промені стоншують матеріал.

Коли потрібна реставрація дерев’яних будинків? Не обов’язково чекати серйозних дефектів – роботи також можуть проводитись планово після 10-15 років проживання в будинку, а також при виявлення незначних пошкоджень чи змін.

Як відбувається реставрація дерев’яних будинків?

Процес реставрації будинків можна розбити на кілька основних етапів:

  1. Виїзд бригади на об'єкт для огляду будинку та оцінки майбутніх робіт. Потрібно зрозуміти, які саме дефекти з'явилися, наскільки вони серйозні та як швидко можна їх виправити.
  2. Шліфування дерева. Дозволяє зняти верхній шар оздоблювального матеріалу, прибрати пошкодження на поверхні дерева та підготувати його до подальшого оздоблення.
  3. Висвітлення деревини із попереднім використанням ґрунтовки. Вона дозволяє захистити матеріал від шкідливих зовнішніх чинників, в тому числі вологи, сонячних променях.
  4. Фарбування, яке дозволяє повернути дереву яскравий насичений колір.
  5. Ущільнення швів та тріщин задля герметизації поверхні.

Звісно, реставрація може бути доповнена додатковими роботами, якщо спеціалісти після огляду об’єкту переконаються у їхній доречності. Остаточна вартість реставрації зазвичай узгоджується на початковому етапі після складання плану робіт.

Своєчасна реставрація дерев’яного будинку дозволяє уникнути серйозних для конструкції пошкоджень та повернути їй красивий зовнішній вигляд. Головне – обирати команду майстрів, які спеціалізуються на відновленні усіх частин споруд та гарантує якість виконання робіт із дотриманням усіх норм та стандартів.

 
 
 

You have no rights to post comments