06 Сентябрь 2022

Мікрозайм: від А до Я

18433 раз

Що робити, якщо до зарплати залишилося зовсім небагато, а в кишені немає зовсім грошей? Відкласти матеріальну подушку не виходить, а друзі не можуть зайняти? У такому разі необхідно розібратися, чи варто звертатися за допомогою до мікропозики.

Насамперед варто визначитися, чи справді все так погано? Якщо все дійсно критично, то чи варто позичати гроші?

Також необхідно враховувати, що отримані гроші доведеться повернути разом із відсотками. Чи вдасться повернути суму з витратами без шкоди бюджету?

Якщо гроші дійсно життєво необхідні, то необхідно задуматися про кредитування або позику. Це досить легкий спосіб отримати фінансову підтримку. Але слід враховувати кілька аспектів.

Що потрібно враховувати після оформлення мікропозики?

Термін виплати

Варто пам'ятати про те, що мікро займи працює на клієнта тільки в тому випадку, якщо він був виданий на короткий термін. Чим швидше вдасться віддати, чим меншими будуть відсотки.

Відсотки та неустойки

Наприклад, клієнт взяв кредит 1 січня 2022 року включно. Якщо враховувати всі платежі із відсотками, штрафами та пені, сума загальної віддачі не може перевищити більше 1.5 від суми позики.

Якщо клієнт бере 20 000 рублів, то віддавати доведеться не більше 50 000 рублів. 20 000 рублів із цієї суми сам борг. Як штрафи і пені можна буде накопичити не більше 30 000 рублів. Тобто 20000 рублів множиться в 1,5 рази.

Якщо необхідно взяти 10 000 рублів на два тижні, то необхідно буде оформити спеціальну позику. На нього діятимуть особливі обмеження.

За спеціальною позикою сума відсотків не перевищуватиме 30 відсотків від суми позики. Тобто максимальні штрафи становлять 3 000 рублів від 10 000 суми боргу. Також позичальник може платити лише 200 рублів на добу, не більше. Якщо видано спеціальну позику на 10 000 рублів на день, то кінцева сума переплати становить 10 200 рублів. Але це працює лише в тому випадку, якщо гроші виплачені в строк.

Неустойка за прострочений платіж не може перебувати 0,1% на добу за наступні дні затримки оплати. Якщо на суму капають додаткові відсотки, то вони не перевищуватимуть 20% річних. Варто зазначити, що неустойка, штраф і пені нараховуватимуться лише за вчасно неоплачені гроші від основного боргу. Відсотки сюди не належать.

Чи варто боятися колекторів?

Коллектори є стягувачами заборгованостей. Вони можуть зловживати своїми посадами, і навіть завдавати час позичальниками чи його поручителям. Якщо зловживання повноважень було помічено, варто звернутися до федеральної служби судових приставів.

До зловживання можна віднести не тільки фізичну шкоду здоров'ю, а й псування майна. Наприклад, якщо колектори написали щось на дверях фарбою або на стіні в під'їзді, їх можна буде притягнути за це за законом. Не варто терпіти такого ставлення до себе та своїх сусідів навіть якщо є заборгованість перед мікрофінансовою організацією.

You have no rights to post comments