01 Август 2021

Оцінка вартості об'єктів підприємства

281 раз

Підприємство не може нормально працювати і існувати якщо не відбувається процес розвитку. В обов'язковому порядку повинна на високому рівні проводитися оцінка вартості майна, що дозволяє масу завдань для інвестування, а також пов'язаними з управлінськими завданнями. Оцінка вартості обладнання проводитися в наступних випадках:

 1. Якщо необхідно продати частину якусь частину підприємство. Це рішення може виникнути в разі необхідності позбавлення від зайвих активів, якщо необхідно розплачуватися по боргах з кредиторами або ж за рішенням суду необхідно розплатитися з клієнтами або партнерами, а економічна ситуація підприємства на порядок погіршилася.
 2. Якщо необхідно отримати кредитні кошти, але при цьому в якості застави виступає саме майно, яке належить оцінити.
 3. Якщо є рішення передати в оренду визначене майно.
 4. Якщо необхідно пройти страхування майна.
 5. Якщо частина нерухомості, яка належить підприємству необхідно передати в число діючих активів підприємство, яке тільки створюється.
 6. Оцінка нерухомості в разі, коли тільки починає розроблятися бізнес-план.
 7. Визначення вартості обладнання на підприємстві

Устаткування підприємства оцінюється в наступних випадках:

 1. Якщо підприємство вирішило позбутися певної частини обладнання, наприклад, коли воно вже застаріло в рамках діючого виробництва або певні види робіт, для якого необхідно то саме обладнання, вже не виробляються.
 2. Коли необхідно оформити заставу під певну частину нерухомості або устаткування для проведення угод з отримання кредиту або ж для здійснення угод по інших напрямках.
 3. У випадках, коли необхідно застрахувати обладнання.
 4. Коли обладнання передається в оренду, необхідно в обов'язковому порядку проводити оцінку.
 5. Коли проводиться лізинг автомобіля.
 6. Коли необхідно обладнання, в тому числі і автомобілі, оформити в якості статутного капіталу для іншого підприємства.
 7. Коли необхідно провести реалізацію інвестиційного проекту.
 8. Товарний знак і його оцінка вартості

Оцінка проводиться при придбанні його іншою компанією

 1. Коли новим компаньйонам надається франшиза, наприклад, коли справа доходить для розширення ринку збуту
 2. Коли компанії з певним товарним знаком було завдано збитків і його необхідно визначити.
 3. Коли товарний знак виступає в якості внеску до статутного капіталу
 4. Процедура проведення оцінки вартості об'єктів

Вартість об'єктів оцінюється за згодою сторін, які беруть участь в угоді. Процес оцінки вартості об'єктів регламентується певним законодавством. У тому випадку, якщо угода проводитися між двома сторонами, одна з яких є органом влади, то проведення оцінки вартості об'єкта обов'язкове.

Оцінка вартості об'єктів обов'язкова і у випадку, коли в саму угоду залучені об'єкти, які частково або ж повністю належать Російській Федерації.

Також, оцінка повинна проводиться і в разі, коли виникає суперечка про вартість об'єкта при необхідній націоналізації майна, також, коли необхідно довести організації, що вартість певних об'єктів має певну величину. Це необхідно в разі, коли мова йде про іпотечне кредитування. Процес оцінки об'єктів проводитися незалежними експертами, причому як при оцінці нерухомості, так і при оцінці певних об'єктів.

You have no rights to post comments