14 Сентябрь 2022

Різновиди фасадних термопанелей, плюси та мінуси їх використання

247 раз

Тепло в будинку є однією з головних складових комфорту проживання. Саме тому власники приватних будинків додатково утеплюють будівлі, що дозволяє забезпечити затишок проживання, але й скорочує витрати на обігрів у холодну пору року. Виконати таке утеплення можна за допомогою фасадних термопанелей, які поєднують ефективність та привабливий зовнішній вигляд.

Універсальний утеплювач

У минулому утеплення будинків виконувалось за стандартною технологією. До стін будинку кріпився утеплювач, поверх якого проводили штукатурку стін або облицьовували фасад декоративною цеглою. Сьогодні для такої роботи використовують клінкерні термопанелі, які включають утеплювач та міцний зовнішній шар із декоративним покриттям.

Різновиди термопанелей

Термопанелі виготовляють за спеціальною технологією з товщиною до 20-25 міліметрів. Міцний декоративний шар виконаний з цементу марки М700, який додатково додають армуюче фіброволокно і різні полімерні добавки.

Найбільшого поширення сьогодні набули такі різновиди термопанелей:

  • з жорсткою основою;
  • пінополіуретан-клінкерні.

В останніх використовується пінополіуретановий утеплювач, а декоративний шар – це міцна клінкерна плитка. Такі панелі мають досить високу вартість, але вони універсальні у використанні і з однаковим успіхом підходять для облицювання будівель, виконаних з дерева або різних блоків.

Фасадні термопанелі з жорсткою основою виготовляються за спеціальною технологією з використанням утеплювача, OSB-плит та зовнішнього покриття. Декоративний шар може бути виконаний із глазурованої кераміки, клінкеру або керамограніту. Термопанелі з жорсткою основою мають доступну вартість, при цьому вони мають гарні експлуатаційні характеристики.

Переваги та недоліки

Широке використання термопанелей пояснюється їх привабливим зовнішнім виглядом, чудовою теплоефективністю та простотою роботи з таким матеріалом.

До переваг термопанелей відносять таке:

  • Великий вибір кольору та фактури матеріалу;
  • добрий захист від впливу навколишнього середовища;
  • доступна вартість оздоблювального матеріалу;
  • морозостійкість та висока міцність;
  • легкість монтажу.

З недоліків термопанелей можна виділити хіба що необхідність попередньої підготовки стін. Поверхню потрібно вирівняти, що може трохи збільшити витрати на будівництво будинку.

Особливості монтажу

Термопанелі фіксують на спеціальний монтажний клей, робота з яким не становить особливої ​​складності. Облицьовують стіну порядно, при цьому необхідно контролювати вертикальність кожного ряду, вирівнюючи його щодо вже змонтованих. Між панелями залишають зазор 2 міліметри, який в подальшому затирають спеціальним розчином. Також можуть використовуватися дюбель-цвяхи, капелюшки яких замазуються шпаклівкою.

You have no rights to post comments