07 Октябрь 2023

Етапи проєктування системи пожежної сигналізації

124 раз

Встановлення системи протипожежної безпеки – обов’язкова складова для безпечної роботи будь-яких об’єктів. Початковим етапом стає проєктування та технічні розрахунки, які проводяться в декілька етапів. Для кожної установи процедура здійснюється в індивідуальному порядку з урахуванням будівельних стандартів і нормативних актів України.

Поетапний план проєктування

Автоматична пожежна сигналізація складається з датчиків, елементів сповіщення, систем управління та інших компонентів, які поєднуються в цілісну систему. Грамотне проєктування дає системі змогу чітко реагувати на небезпечні фактори, передавати інформацію на центральний пульт, а з нього оповіщати персонал або мешканців об’єкта. В компанії «Елітпожсервіс» https://elitps.com.ua/ua/uslugi/pozharnaya-signalizatsiya/ ви можете замовити професійне проєктування пожежної сигналізації.

Розробка проєкта

Проєкт розробляється за таким алгоритмом:

  • формування технічного завдання на підставі вимог замовника та функціонального призначення будівлі (житлова, промислова, складська, виробнича тощо);
  • виїзд фахівців із протипожежної безпеки на об’єкт для вивчення його конструкційних особливостей;
  • укладання кошторису, який включає матеріали та технічні елементи, потрібні для монтажу пожежної сигналізації;
  • вартість усіх робіт;
  • аудит протипожежного стану споруди та складання проєктного ескізу.

Тільки після погодження плану проєкт видається замовнику, який має погодитись зі встановленим кошторисом і наповненням системи. Після цього розпочинається закупівля потрібних компонентів і їх безпосередній монтаж на об’єкті.

Перевірка ДСНС

Вартість проєктувальних робіт

Кошторис проєктування та встановлення пожежної сигналізації буде різним для конкретних об’єктів. На вартість впливає загальна площа споруди, її функціональне призначення, характеристики вибраного варіанту системи. Чим складнішим буде протипожежний комплекс, чим більша кількість датчиків, тим дорожчим буде її встановлення.

Щоб не переплачувати за непотрібні елементи, варто здійснювати проєктування. Це допоможе підібрати оптимальну систему для об’єкта, яка буде ефективно виконувати поставлені перед нею завдання. Пріоритетом є не насичення приміщення великою кількістю датчиків, які можуть бути непотрібними, а підбір оптимальної комплектації. При цьому не варто економити на встановленні пожежної сигналізації, адже від цього залежить безпека та життя людей.

You have no rights to post comments