Він безпечний, не вимагає чищення та зусиль. Перш ніж перейти до покупки конструкції, слід розібратися у її тонкощах. Нижче буде написано інформацію, яка відповість на питання, як вибрати біокамін, отримавши найкращий продукт на ринку?
Особливості та принципи роботи
Представлений виріб є не чим іншим, як спиртовим пальником, збільшеним у розмірах і укладеним у привабливу форму. Погляньте на деталі в ньому.
Корпус: ключовий елемент. Може виконуватися з дерева, металу, пластику чи скла. Останній варіант зустрічається найчастіше. За прозорими стінками можуть розташовуватися камені та інші предмети декору, що надають дизайну природності. Є кілька варіантів виконання:
· Закритий – приставляється до стіни. Візуально доступна лише передня частина; · відкритий - можна спостерігати за полум'ям з будь-якої сторони; · Циліндричний - виконується в стилі вази, свічки або колони для смолоскипа.
Блок нагріву: знаходить у корпусі. У ньому є ємність для заливки рідини, що виконується з нержавіючої сталі (2-5 мм). Вона буває овальною або квадратною. Поділяється на кілька відсіків. Ізолюється від довкілля негорючими матеріалами. Забезпечується заслонкою, що дозволяє регулювати потужність полум'я. При її повному закритті вогонь гаситься.
Паливо: працює біокамін на біоетанолі – спирт, отриманий із рослинної сировини. При згоранні відсутній дим та інші випаровування.
Тепер ви знаєте, що це за продукт. Перейдемо до найцікавішої частини та оглянемо зовнішній вигляд, адже саме заради останнього ми купуємо цей пристрій.
Типи біокамінів
Ми звикли бачити вогнище, заглиблене в стіну. Від нього відходить цегляна труба, що прямує вгору. Такий варіант можливий і в даному випадку, проте далеко не єдиний. Моделів сотні та тисячі. Погляньте на існуючі, щоб простіше було вирішити, який біокамін вибрати:
- Підлогові: найбільш наближені до класичного різновиду, що працює від дров. Так як димар обладнати не потрібно, можуть встановлюватися біля стіни, в центрі, де завгодно.
- Настільні: зазвичай мають менші розміри. Їхня головна перевага — розташування на рівні очей. Подібні моделі по атмосфері, що створюється, більше нагадують свічки, у вигляді яких нерідко і оформляються.
- Підвісні та вбудовані: вимагають поведінки складної установки. Можуть розташовуватися на ланцюгах, імітації димоходу або монтуватись у стіну, стаючи своєрідним вікном.
Функції біокаміну
Основне завдання конструкції – прикрашати приміщення. Камінна зона - це унікальний куточок будинку, де можна посидіти з келихом вина разом із друзями чи коханою. Створити романтичну атмосферу чи просто відпочити. Полум'я є додатковим джерелом освітлення. Вночі воно має заспокійливий ефект. Подивіться інші функції:
Обігрів кімнати: звичайний пальник використовується туристами для приготування їжі в умовах півночі. Повірте, біокамін для будинку дає не менше тепла. Модель стандартних розмірів легко опалює приміщення 15-20 кв. м.
Оздоровлення атмосфери: звичайні радіатори, як і відкрите полум'я від дров, висушують повітря, що неминуче призводить до проблем із самопочуттям та здоров'ям. У процесі горіння спирту утворюється пара, що зволожує середовище. Виключається ймовірність появи головного болю або втоми через знижений вміст кисню в кімнаті. По суті, біокамін виступає ще й у ролі зволожувача, який не вимагає підключення до електричної мережі.
Існують також моделі, що вміють ароматизувати кімнату, додаючи запах квітів, рослин тощо.
Переваги і недоліки
Погляньмо на плюси біокамінів:
- Забезпечують високу безпеку;
- Працюють без підключення до електромережі;
- Дозволяють насолоджуватися «живим» полум'ям;
- Не вимагають монтажу (крім настінних моделей).
Згадаємо і недоліки біокамінів:
- Обігрів не може зрівнятися з ефектом дров'яного вогнища;
- Аромат дров можна отримати лише за допомогою хімії;
- Вартість палива для деяких виявиться високою.
Поради щодо вибору
Насамперед слід визначитися з місцем для встановлення. Подумайте, чи не буде перепланування квартири чи перестановки меблів. Якщо так, то передбачте майбутню точку розміщення виробу. Зверніть увагу на такі деталі:
- Управління - наявність заглушки необхідно. Воно дозволить контролювати температуру у приміщенні, а також величину полум'я. Гасити вогонь також буде легше, адже без даного компонента процес полягає в одяганні кришки на верхню частину приладу, що не завжди зручно. Існують пристрої, які контролюються з дистанційного пульта. Лежіть на дивані, натискайте кнопки, справляйте враження на гостей;
- Потужність - Вона підбирається виходячи з розмірів кімнати. Навіть за наявності заглушки вам захочеться спостерігати високі язики полум'я. Тому прилад часто включатиметься на повну потужність. Якщо він дуже великий для приміщення, стане спекотно і доведеться жертвувати красою. Пам'ятаємо та про витрату;
- Якість - моделі, що вбудовуються в стіну, залишаться там надовго. Якщо на стіл можна поставити дешевий продукт, а через рік замінити його, то тут справа складніша. У низькопробного варіанта може тріснути скло, облізти фарбу;
- Ремонт - добре, якщо виробник біокамінів пропонує обслуговування або продає запчастини. Зазвичай подібне є у фірм, що випускають серійні моделі великими партіями, або які спеціалізуються на виготовленні ексклюзивного продукту. В останньому випадку правильно використовуватиме виробника у своєму місті, щоб той зміг зробити ремонт, виготовивши потрібні компоненти на замовлення.
Висновки - описуваний пристрій не тільки стає чудовою прикрасою, але й забезпечує людину комфортом, а також
підтримує здоров'я в належному стані. Вибираючи продукт, потрібно наголошувати на бренд, розміри кімнати, відгуки людей і особисті переваги.
Завітай у салони Камінін, фахівці допоможуть тобі швидко і якісно підібрати саме той камін, який тобі потрібен. Ми запропонуємо тобі тільки найкращі каміни і печі відомих виробників зі світовим ім’ям, користування якими приноситиме тобі лише задоволення і гарний настрій. Май на увазі, що ми не тільки продаємо, а ще і монтуємо, і робимо усе надійно, якісно і швидко.