29 Декабрь 2022

Як садити плодові дерева навесні та восени?

232 раз

Якщо етап планування саду на присадибній ділянці позаду і вже куплені відповідні сорти плодових дерев, настав час приступати до їх посадки. Оскільки фруктовий сад - це інвестиція на роки, варто витрачати деяку годину на ретельну підготовку ґрунту.

Перед тим як купити саджанці плодових дерев, дільницю, де плануються насадження садових рослин, необхідно ретельно прополоти та удобрити органічними речовинами, бажано перепрілим гноєм. Також варто потурбуватися про правильний рН ґрунту, від якого залежить сила росту рослин та інтенсивне плодоношення. Для яблунь і груш грунт повинен бути слабокислим (pH 6,1-6,7), абрикоси і персики добре ростуть у слабокислих, нейтральних або слаболужних грунтах, черешня віддає перевагу нейтральній среде.

Плодові дерева з оголеним корінням висаджують поза вегетаційним періодом, тобто. осенью чи ранньою весною. Осінній період (з середини жовтня по листопад та грудень, якщо ґрунт не замерзає) сприятливий для більшості видів. Осіння посадка дозволяє краще вкоренити розсаду до вегетаційного періоду і, як наслідок, знизити трудовитрати на догляд за рослиною наступного сезону. Навесні краще висаджувати чутливі до морозів рослини (переважно абрикоси та персики), які без спеціальної захисту можуть не пережити холодної зими. При посадці дерев навесні слід пам'ятати, що вони будуть вимагати догляду, особливо в періоди посухи через слабко розвинену кореневу систему.

Поетапна посадка

  1. Для посадки слід вибирати дерева заввишки не менше 120-150 см, з поперечним перетином погону більше 1 см у самому товстому місці, з добре розвиненою кореневою системою (вона повинна мати, крім товстих основних коренів, ще тонкі бічні корені). /li>
  2. Посадкова яма повинна легко вміщувати кореневу систему на висоту бутонізації. Якщо не було можливості заздалегідь підготувати ґрунт для посадки, яма повинна бути досить великою, щоб у ній помістилася велика кількість компоста або компостованого гною, змішаного із землею на дні.
  3. Слід помістити дерево в підготовлену таким чином яму, розправити коріння і засипати родючою землею, стряхуючи дерево, щоб воно добре помістилося між корінням. Щоб добре ущільнити землю, її можна протоптати.
  4. При посадці треба стежити за тим, щоб точка бутонізації знаходилася на кілька см вище за землю.
  5. Слід обильно полити посаджене дерево.
  6. Для захисту від вітру в перший період зростання дерева ставляться кілки і до них прив'язуються рослини.
    Дерева, посаджені осенью, підгортають, тобто ствол біля кореня засипаємо землею, щоб захистити їх від вимерзання.
  7. Також слід захищати рослини від непроханих гостей (кроликів, оленів), які охоче гризуть смачні гілочки та кору молодих рослин зимою та ранньою весною.

Важливо! Необхідно дотримуватися всіх нюансів при посадці рослин, адже це гарантує довгий та продуктивний плодоносний період. Краще витратити трохи більше години та зусиль на посадку дерева, ніж потім кілька років обходитися лише скромним урожаєм.

You have no rights to post comments