03 Октябрь 2022

Вибір шин на зиму, коли їх міняти та корисні поради фахівців

172 раз

Покришки на зимовий період вибрати не так просто. Як складно купити в магазині відповідне взуття, щоб воно було зручним, також складно зробити правильний вибір і в цьому випадку. Серед іншого, необхідне забезпечення зручності та безпеки на дорогах.

Покришки є літні, зимові та всесезонні. Щодо варіантів для зими, то вона створена саме для застосування в холодний сезон року, коли температура опускається нижче +5◦C. На відміну від покришок, що використовуються влітку, моделі для зими не втрачають свою форму в несприятливих зимових умовах, під час морозів, хуртовин та криги на дорогах.

Дослідним автолюбителям відомо, що гуму слід змінювати, коли температура повітря опустилася до +5◦C. Зазвичай це середина чи кінець осені. Багато залежить від клімату та від погоди.

Важливо врахувати, що купувати зимове «екіпірування» для авто найкраще все ж таки до наступу чергового сезону. Це дозволить виграти на різниці у ціні. Не секрет, що з настанням зими все дорожчає. А влітку покришки на зиму легко купити зимові шини на 15 зі знижкою, іноді значною. Напевно, вигідною буде покупка також і на початку весни.

У статті йтиметься про вибір гуми для машини на зиму і про те, коли її слід змінювати і як продовжити термін її служби.

Коли саме міняти шини?

Автомобілісти з досвідом знають про те, що заміну покришок слід здійснювати у таких випадках:

  • знос протектора. До речі, іноді існує індикатор, що показує зношування. Якщо знос невеликий, важливо щоб він був однаковий у зовнішній та внутрішній частині покришки. Якщо ж десь він більше, це говорить про те, що важливо терміново виконати заміну;
  • присутність дефектів (таких, як тріщини або порізи). Вони можуть з'явитися через часту їзду поганою дорогою. Причиною також може стати використання приспущених шин. В результаті є ризик того, що колесо спуститься у невідповідний момент.

Якщо вчасно не здійснити заміну, експлуатація автомобіля може бути небезпечною. Існує, зокрема, ризик потрапляння в ДТП.

Типи шин

Для поїздок взимку ідеально підходять шиповані шини. Серед їх плюсів слід відзначити насамперед такі:

  • вони добре фіксуються на дорозі;
  • дозволяють запобігти заметам:
  • зменшують гальмівний шлях при їзді по льоду.

Слід зазначити те, що їздити асфальтом на них не рекомендується. Вони руйнують полотно дороги. Шиповані покришки також видають шум під час їзди асфальтом.

Якщо покриття мокре, вони збільшують гальмівний шлях.

Купити можна і нешиповані шини. Вони забезпечать чудове зчеплення на засніженій чи вологій дорозі. Вибір визначається погодними умовами. Якщо часто йдуть дощі чи мокрий сніг, підійде гума європейського типу. Якщо часті снігопади, тоді вибір варто зупинити на скандинавських покришках із розрідженим малюнком протектора. Але в будь-якому випадку нешиповані моделі не підходять для поїздок заледенілою дорогою.

На що звернути увагу при виборі шин?

Вибираючи нове “взуття” для автомобіля, важливо звернути увагу на такі параметри:

  • малюнок протектора. Якщо він симетричний, цей варіант підійде для зледенілої та засніженої дороги і буде придатний у сльоту під час відлиги. При підвищенні температури повітря в негоду більше підійде варіант із спрямованим малюнком. Вироби з асиметричним малюнком відмінно відводить зайву вологу і підійде навіть для вологої, сльотливої ​​погоди. Але в цьому випадку доведеться переплатити.
  • розмір. Підходящий розмір шин вказує виробник авто.

Поради експертів

Фахівці радять брати до уваги низку важливих правил:

  • для збільшення терміну експлуатації шин періодично (приблизно через 8 000 км пробігу) їх переставляють менше осі.
  • при довгому використанні покришок їх краще поставити на задню вісь: що знизить знос;
  • важливо купувати гуму не тільки на провідну вісь, щоб забезпечити різне зчеплення з дорогою.

You have no rights to post comments