29 Июль 2022

Як обрати сонячні панелі для дому?

211 раз

На сучасному ринку представлено чимало виробників сонячних панелей, і якщо постає питання про вибір даного обладнання для свого будинку – новачкові можна розгубитися. На що дивитись, які критерії брати до уваги?

Критерії вибору сонячних панелей

І насамперед важливо брати до уваги рейтинг самого виробника, але сонячних панелей, що ніяк не виробляються. Якщо говорити про виробника високого рівня – він пропонуватиме клієнтам продукцію різного рівня якості. Але цей рейтинг не говорить про якість промислова сонячна електростанція. Та й сам рейтинг виробника – це скоріше закритого типу інформація, не кожен користувач має доступ до неї.

Якщо говорити саме про сонячні панелі – при виборі даного продукту слід брати до уваги інші критерії. Зокрема, йдеться про такі пункти:

  1. Який термін гарантії надає виробник на свою продукцію. Якщо раптом щось піде не так із купленими сонячними батареями, то покупець буде максимально захищений як споживач. Неякісний товар можна повернути, обміняти, відремонтувати. Гарантія виробника або гарантія на виробництво електроенергії в середньому становить 20-25 років, також варто звернути увагу на те, який рівень продуктивності сам виробник заявляє через 5, 10, 15 або 20 років експлуатації. Правильно, якщо показники становитимуть щонайменше 80% номінальної потужності.
  2. Рівень заявленої виробником потужності. Як приклад, якщо сонячна панель йде на 260 Вт, допустиме відхилення потужності +/- 5%. І на практиці рівень потужності варіює в межах 247 – 273 Вт. Але сонячні батареї мають мінімальне відхилення.

Важливо! Все одно варто звернути увагу на сертифікат тестування.

  1. Чи представлений виробник на вітчизняному ринку, чи має він офіційного виробника. Це важливо, оскільки у разі поломки або несправності сонячної панелі – клієнту доведеться кудись і комусь пред'являти, власне, гарантійні вимоги. Якщо немає представництва на території країни – особливо за кордон не накатаєшся.
  2. Якісний інвестор. Високий рівень якості сонячної панелі може бути нівельований інвестором із низькими показниками КПД. Клієнт може придбати найкращі у світі сонячні панелі, але, якщо саме «серце» станції не має відповідної, належної якості – віддача від неї буде невелика, і вкладені кошти окуплятимуться роками.
  3. Якісний та правильний монтаж. Установка сонячних панелей - складний і копіткий процес, від правильності якого залежить те, як довго, якісно працюватиме вся система. Плюс до всього це ще й безпека вашого будинку, сім'ї. Тому питання виборів монтажників варто підходити з усією відповідальністю.

Вибираючи ту чи іншу сонячну панель обов'язково врахуйте всі ці моменти. Адже ви купуєте не найдешевше обладнання, і термін окупності прямо визначений рівнем продуктивності.

You have no rights to post comments