10 Декабрь 2022

Як відучити кота дерти шпалери і меблі

173 раз

Практично кожен щасливий володар кішки стикається з проблемою, коли улюбленець дряпає меблі та лазить по шторах. Для того, щоб відучити тварину від цієї поганої звички, доведеться витратити чимало часу, але вона того варта.

Чому кішка так робить

За своєю природою кішки є хижаками, незважаючи на те, що одомашнені не одне століття тому. Причини такої дивної та неприємної поведінки криються в наступному:

  1. Відпрацювання навичок мисливця, який майже не використовується сучасними кішками, незважаючи на те, що вони майже його не використовують.

  2. Розминка та розігрів м'язів, що дозволяє кішці потягтися і розслабитися, знявши нервову напругу.

  3. Примітка території, завдяки чому на меблів залишається запах поту, який виділяється потовими залозами на лапах кішки.

  4. Під час заточування кішка видаляє з пазурів ороговілий шар, після чого у кішки залишаються здорові гострі пазурі.

Як відучити від шкідливої звички

Це буде велика праця, тому що позбутися шкідливої звички складно не лише людині, а й тваринам. При кожній спробі тварин полазити по шторах або подряпати меблі, давайте коту команди, що забороняють, типу: ні, не можна або перестань. Робити це потрібно, поки тварина не перестане пустувати. Не треба лаятися після завершення процесу, оскільки це не асоціюватиметься з покаранням.

Кішки не люблять водні процедури, тому для боротьби зі шкідливою звичкою можна використовувати пульверизатор із водою. Робити це потрібно лише під час процедури заточування.

Кішки бояться запаху цитрусу, цибулі та оцту. Змішайте масло цитрусів з евкаліптом і побризкайте отриманим розчином місце, де кішка звикла розслаблятися і робити манікюр. Це не тільки дозволить позбавити кішку такої звички, але й послужить відмінним ароматизатором для повітря.

Пам'ятаєте смішний відеоролик, де кіт ходить по скотчу, а потім судомно намагається зняти його з лап? Це теж не менш дієвий метод, просто використовуйте двосторонню худобу на поверхні, яку дере ваш вихованець і проблему «зніме рукою».

Можна періодично підрізати тварині пазурі, звернувшись до ветеринара, тому що недосвідчена людина може тільки нашкодити вихованцю. Плюс до всього для цього мають бути спеціальні ножиці.

Ну і найпростіший спосіб подолати звичку, тримати двері кімнати, де кіт б'є меблі та штори закритими, щоб тварина не могла зайти і зіпсувати дорогі речі.

Джерело https://petko.com.ua/uk/news/detail/kak-otuchit-koshku-drat-oboi-i-mebel/ 

You have no rights to post comments